Zamknij

Koniec z mrozem i zimą w Janikowie? [PROGNOZA POGODY]

12:29, 05.02.2019 | Rafał Maszewski, synoptyk
Skomentuj
REKLAMA

Pogranicze bardzo łagodnej zimy i wyraźniejszego ocieplenia - tak przedstawia się prognoza pogody dla Janikowa i okolic na najbliższy tydzień.

Przez większość rozpoczynającego się tygodnia do Janikowa napływać będzie chłodna masa powietrza i dopiero od soboty zaznaczy się powietrze cieplejsze. Łagodną zimę odczuwać będziemy zwłaszcza nocami i rano, kiedy to najczęściej powinien się pojawiać słaby kilkustopniowy mróz minimalnie do -5 stopni, ale przeważnie w granicach -3; -1 stopnia.

Nie każdej jednak nocy pojawi się ujemna temperatura – tak może być w nocy z wtorku na środę. W pierwszej części tygodnia zwłaszcza popołudniami czeka nas słaba odwilż (0-1 stopień), ale od środy temperatura powietrza będzie już wzrastać do 3-4 stopni, a około soboty i niedzieli może przekroczyć 6 stopni. 

[POGODA]1549283099732[/POGODA]

Opadów będzie niewiele i powinny być na ogół słabe – słaby śnieg możliwy jest czasami we wtorek pod koniec dnia i w nocy z wtorku na środę, a słaby deszcz/mżawka około piątku i niedzieli. Okresami zza chmur na dłużej wyjrzy słońce. W drugiej części tygodnia ciśnienie atmosferyczne nieco się obniży, a na ogół południowo zachodni wiatr powieje przeważnie z umiarkowaną prędkością. 

Warunki biometeorologiczne będą przeważnie w łagodnym stopniu niekorzystne – w niewielkim stopniu odczujemy obniżenie sprawności psychofizycznej, senność. 

Z alergenów środowiskowych zagrożeniem są głównie alergeny wewnątrzdomowe, oczywiście dla osób na nie uczulonych. Warto więc pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń w których dłużej przebywamy, po uprzednim sprawdzeniu stopnia zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz. W powietrzu pojawią się w bardzo niskim stężeniu ziarna pyłku leszczyny i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium, ale nie powinny powodować jeszcze objawów alergicznych.  

?

(Rafał Maszewski)

(Rafał Maszewski, synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz