Zamknij

Kilka dni ciepła w Janikowie. Pod koniec tygodnia będzie jednak zimniej

11:36, 18.02.2019 | Rafał Maszewski, synoptyk
REKLAMA
Skomentuj

Przed kilka dni będziemy cieszyć się przedwiośniem ale pod koniec tygodnia przejściowo odczujemy zimne powietrze.

Przez kilka najbliższych dni do Janikowa  napływać będzie dość ciepła i wilgotna masa powietrza, a więc przez całą dobę przeważać będzie dodatnia temperatura, początkowo w ciągu dnia przekraczająca 7-8 stopni. Na niebie dominować będą jednak chmury, z których w środę i czwartek może czasami popadać deszcz.

W nocy z czwartku na piątek z północy zacznie napływać zimna masa powietrza, zwłaszcza nocami pojawi się kilkustopniowy mróz, a w dzień temperatura będzie wzrastać do zaledwie 0-1 stopni.

[POGODA]1550481686437[/POGODA]

Zimne powietrze nie zostanie u nas zbyt długo, ponieważ już w niedzielę w ciągu dnia temperatura powinna być zdecydowanie wyższa. Na szczęście wraz z napływem zimnego powietrza niebo zacznie się rozpogadzać i coraz częściej zaświeci słońce, przy braku opadów.

Niestety noce i poranki mogą być mgliste. Wiatr powieje przeważnie z umiarkowaną prędkością i zwłaszcza w piątek będzie zimny i dokuczliwy. W miarę stabilne ciśnienie atmosferyczne w piątek i sobotę zdecydowanie wzrośnie.

Warunki biometeorologiczne będą w umiarkowanym stopniu niekorzystne – odczujemy obniżenie sprawności psychofizycznej, większą nerwowość oraz obniżenie nastroju. W piątek i sobotę nasilą się bóle reumatyczne.

Z alergenów środowiskowych zagrożeniem są głównie alergeny wewnątrzdomowe, oczywiście dla osób na nie uczulonych. W powietrzu pojawiać się będą w średnim, lokalnie wysokim stężeniu ziarna pyłku leszczyny i olszy, które mogą powodować objawy alergiczne.

(Rafał Maszewski/synoptyk)

(Rafał Maszewski, synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© abcjanikowo24.pl | Prawa zastrzeżone