Zamknij

Kilka dni ciepła w Janikowie. Pod koniec tygodnia będzie jednak zimniej

11:36, 18.02.2019 | Rafał Maszewski, synoptyk
REKLAMA
Skomentuj

Przed kilka dni będziemy cieszyć się przedwiośniem ale pod koniec tygodnia przejściowo odczujemy zimne powietrze.

Przez kilka najbliższych dni do Janikowa  napływać będzie dość ciepła i wilgotna masa powietrza, a więc przez całą dobę przeważać będzie dodatnia temperatura, początkowo w ciągu dnia przekraczająca 7-8 stopni. Na niebie dominować będą jednak chmury, z których w środę i czwartek może czasami popadać deszcz.

W nocy z czwartku na piątek z północy zacznie napływać zimna masa powietrza, zwłaszcza nocami pojawi się kilkustopniowy mróz, a w dzień temperatura będzie wzrastać do zaledwie 0-1 stopni.

[POGODA]1550481686437[/POGODA]

Zimne powietrze nie zostanie u nas zbyt długo, ponieważ już w niedzielę w ciągu dnia temperatura powinna być zdecydowanie wyższa. Na szczęście wraz z napływem zimnego powietrza niebo zacznie się rozpogadzać i coraz częściej zaświeci słońce, przy braku opadów.

Niestety noce i poranki mogą być mgliste. Wiatr powieje przeważnie z umiarkowaną prędkością i zwłaszcza w piątek będzie zimny i dokuczliwy. W miarę stabilne ciśnienie atmosferyczne w piątek i sobotę zdecydowanie wzrośnie.

Warunki biometeorologiczne będą w umiarkowanym stopniu niekorzystne – odczujemy obniżenie sprawności psychofizycznej, większą nerwowość oraz obniżenie nastroju. W piątek i sobotę nasilą się bóle reumatyczne.

Z alergenów środowiskowych zagrożeniem są głównie alergeny wewnątrzdomowe, oczywiście dla osób na nie uczulonych. W powietrzu pojawiać się będą w średnim, lokalnie wysokim stężeniu ziarna pyłku leszczyny i olszy, które mogą powodować objawy alergiczne.

(Rafał Maszewski/synoptyk)

(Rafał Maszewski, synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© abcjanikowo24.pl | Prawa zastrzeżone