Zamknij

W Janikowie tydzień rozpoczęliśmy chłodem. Teraz czeka nas ocieplenie

09:04, 03.04.2019 | RM
Skomentuj
REKLAMA

 

Na początku tygodnia w Janikowie będzie można odczuć wyraźny chłód. W drugiej połowie tygodnia czeka nas jednak ocieplenie.

 Zwłaszcza w poniedziałek i we wtorek do Janikowa będzie napływać bardzo chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Najbardziej odczujemy je w nocy oraz rano. W nocy z poniedziałku na wtorek możliwe są słabe przymrozki.

- W ciągu dnia coraz silniejsza operacja słoneczna przy braku chmur sprawi, że popołudniami zobaczymy na termometrach około 10 stopni, jednak zwłaszcza we wtorek silniejszy wiatr (porywy do ponad 50-60 km/h) zwiększy odczucie chłodu - informuje Rafał Maszewski, klimatolog. - Południowo-wschodni wiatr będzie przeważnie umiarkowany, ale we wtorek i w środę dość silny.

Od czwartku temperatura popołudniami będzie wzrastać do ponad 14-15 stopni. Nadal będą przeważać okresy słonecznej i suchej pogody. W sobotę lub niedzielę wzrośnie ryzyko przelotnego deszczu, ale w tej kwestii sytuacja jest jeszcze niestabilna. W niedzielę wiatr zacznie zmieniać kierunek na północno-wschodni i prawdopodobnie ponownie odczujemy ochłodzenie. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i około czwartku będzie najniższe. Pod koniec tygodnia nieznacznie wzrośnie.

Warunki biometeorologiczne przeważnie będą obojętne, okresami nawet korzystne. Tylko niskie ciśnienie atmosferyczne w środkowej części tygodnia oraz początkowo zimniejsze powietrze mogą nasilić bóle reumatyczne. Nieco silniejszy wiatr zwłaszcza we wtorek zwiększy odczucie niepokoju.

Z alergenów środowiskowych zagrożeniem nadal będą alergeny wewnątrzdomowe. Na zewnątrz w powietrzu będą pojawiać się w niskim stężeniu ziarna pyłku topoli, zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium, wiązu. Nieco wyższe stężenie osiągną pyłki wierzby. Niestety rozpocznie się pylenie silnie uczulającej brzozy, przy początkowo niskim stężeniu jej pyłków.

(R.A)

(RM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz