Zamknij

Typowe zmienne i niezbyt gorące polskie lato - tak można podsumować prognozę pogody na ten tydzień dla Janikowa.

10:12, 07.08.2019 | RED
Skomentuj
REKLAMA

W Janikowie na początku tygodnia odczujemy bardzo ciepłe powietrze – w poniedziałek, a zwłaszcza we wtorek powinno być gorąco (około i nieco powyżej 25 st.). Od środy/czwartku napłynie nieco chłodniejsze powietrze, ale zimna nie musimy się obawiać ponieważ temperatura maksymalna nie spadnie poniżej 23 stopni (ciepło). Na kolejny wyraźny wzrost temperatury poczekamy do niedzieli, kiedy pojawi się szansa na gorący dzień.

Zwłaszcza w pierwszej połowie tygodnia jest szansa na lokalne opady i burze, które mogą nieco złagodzić suszę, ale na pewno jej nie zlikwidują. Generalnie słońce będzie się przeplatać z chmurami. Reasumując, na długotrwałe, słoneczne suche i bardzo gorące lato w obecnym tygodniu nie mamy co liczyć, poza wspomnianymi dwoma dniami - uwzględniając problem suszy to w sumie dobra wiadomość.

[POGODA]1565014885887[/POGODA]

Wiatr będzie umiarkowany, okresami słaby i często powinien zmieniać kierunek, a obniżone ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne będą w łagodnym stopniu niekorzystne, ale od czwartku do soboty powinny się poprawić. W pierwszej połowie tygodnia i być może w niedzielę może nas częściej zaboleć głowa, odczujemy spadek koncentracji i obniżenie ciśnienia tętniczego.

Pogoda zwłaszcza w drugiej połowie tygodnia dość często będzie sprzyjać wzrostowi stężenia i rozprzestrzenianiu się alergenów środowiskowych i tylko podczas przelotnych opadów prognozowanych zwłaszcza do środy powietrze będzie zawierać ich mniej. W wysokim stężeniu pozostaną zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria oraz pyłki pokrzywy, a w średnim pyłki bylicy.

[POGODA]1565165343199[/POGODA]

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz