Zamknij

Jesień w Janikowie. Zobacz najnowszą prognozę pogody

12:56, 24.09.2019 | R.M.
REKLAMA
Skomentuj

W tym tygodniu w Janikowie panować będzie łagodna wersja jesieni. Prezentujemy prognozę pogody na najbliższe dni.

W rozpoczynającym się tygodniu przeważać będą łagodne masy powietrza, które popołudniami będą ogrzewać się do 16-17 stopni, chociaż w sobotę i być może we wtorek będzie nieco cieplej (bliżej 19 st.). Noce i poranki będą bardzo chłodne z temperaturą oscylująca na poziomie 10 st., a początkowo częściej poniżej tej wartości.

- Przeważać będzie pogoda bezopadowa, chociaż od środy może czasami pojawiać się przelotny deszcz. Około niedzieli powinien z zachodu na wschód przemieszczać się chłodny front atmosferyczny, za którym na przełomie września i października odczujemy bardziej zaawansowaną i nieprzyjemną wersję jesieni. Chmur okresami będzie sporo, ale na dłuższe okresy ze świecącym jesiennym słońcem również możemy liczyć

– zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog.

Wiatr powieje przeważnie z umiarkowaną prędkością, a ciśnienie atmosferyczne będzie przez większość tygodnia w miarę stabilne na nieco obniżonym poziomie. Dopiero od soboty zarysuje się wyraźny spadek ciśnienia. Warunki biometeorologiczne powinny być na ogół obojętne i dopiero w sobotę oraz w niedzielę mogą się zdecydowanie pogarszać.

Pogoda przeważnie nie będzie sprzyjać alergikom - w powietrzu będą unosić się w podwyższonym stężeniu zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium, pyłki pokrzywy i w zdecydowanie mniejszym stopniu pyłki traw.

?

(R.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© abcjanikowo24.pl | Prawa zastrzeżone