Zamknij

Jaka pogoda w Janikowie? My już wiemy!

06:34, 31.07.2018 | P.B
Skomentuj
REKLAMA

W tym tygodniu w Janikowie nadal będzie gorąco, a nawet upalnie. Od piątku odczujemy jednak delikatne ochłodzenie. Około czwartku może też mocniej zagrzmieć.

Przez większość rozpoczynającego się tygodnia do naszego regionu napływać będzie przeważnie bardzo gorąca masa powietrza, która popołudniami będzie się ogrzewać do ok. 30-32 stopni, a na zachodzie Polski do ponad 34 stopni.

Dopiero od piątku napłynie mniej rozgrzane powietrze i temperatura spadnie do przyjemniejszego poziomu 24-26 stopni. Noce również będą bardzo ciepłe. Miejscami pojawią się noce tropikalne z temp. minimalną powyżej 20 stopni.

- Zwłaszcza w poniedziałek i czwartek istnieje podwyższone prawdopodobieństwo pojawienia się silniejszych burz, głównie  popołudniami i wieczorami. Od soboty przeważać powinna pogoda bezopadowa, chociaż przelotnego deszczu nie można wykluczyć - mówi Rafał Maszewski, klimatolog.

Przez większość tygodnia pogoda powinna sprzyjać wakacyjnemu wypoczynkowi, ale ze względu na bardzo wysoką temperaturę powietrza wskazany będzie głównie bierny wypoczynek nad wodą. Warunki biometeorologiczne będą wyraźnie niekorzystne, do czego przyczyni się znaczący tzw. stres gorąca, wysoka wilgotność powietrza i skłonność do burz (poniedziałek i czwartek).

Częściej zaboli nas głowa, odczujemy nasilone zmęczenie, podenerwowanie, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi i nasilone problemy kardiologiczne. Mimo wszystko pogoda będzie sprzyjać osobom przebywającym na urlopie i dzieciom na wakacjach.

[POGODA]1533011947882[/POGODA]

Ciśnienie atmosferyczne będzie w miarę stabilne na obniżonym poziomie, a wiatr będzie umiarkowany, okresami słaby, ale w czasie burz będzie silny.

Zwłaszcza w poniedziałek i czwartek lokalnie opady będą przejściowo oczyszczać powietrze z alergenów środowiskowych, jednak w czasie dłuższych okresów suchej i bardzo gorącej pogody w powietrzu w bardzo dużym/dużym stężeniu będą unosić się pyłki pokrzywy oraz zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium, Alternaria. W średnim stężeniu będą pojawiać się też pyłki komosy i bylicy.

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz