Zamknij

Prognoza pogody dla Janikowa. Od czwartku będzie chłodniej?

21:11, 06.01.2021 | RM
Skomentuj
REKLAMA

Małymi krokami w stronę łagodnej zimy. W ten sposób można opisać prognozę pogody na najbliższy tydzień.

Do środy w Janikowie pozostaniemy w łagodnych i wilgotnych masach powietrza stąd w nocy i nad ranem przeważnie około 0 st., a popołudniami do maksymalnie 2-3 st.

Umiarkowany północno wschodni wiatr obniży jednak temperaturę odczuwalną do wartości lekko ujemnych. Stosunkowo wysoką jak na styczeń temperaturę przypłacimy częstszymi opadami, których najwięcej będzie we wtorek (deszcz, czasami śnieg z deszczem).

- Od czwartku zacznie napływać coraz zimniejsza masa powietrza i najpierw nocami zacznie się pojawiać coraz wyraźniejszy mróz do -4; -3 st., a pod koniec tygodnia nawet w dzień może się utrzymać 1 stopniowy mróz. Przez te dni odczuwać będziemy zimno - mówi Rafał Maliszewski.

Opady na ogół zanikną, chociaż symbolicznego śniegu nie można sporadycznie wykluczyć. Pod koniec tygodnia jest również szansa na liczniejsze przebłyski słońca, chociaż na bezchmurne niebo nie ma szans.

Wiatr będzie umiarkowany, czasami słaby. Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na lekko obniżonym poziomie.

W pierwszej połowie tygodnia warunki biometeorologiczne będą niekorzystne – odczujemy spadek sprawności psychofizycznej, nasilone dolegliwości bólowe, spadek koncentracji oraz nastroju. W drugiej połowie tygodnia pogoda coraz częściej będzie miała neutralny wpływ na nasze samopoczucie, ale utrzymają się nasilone dolegliwości bólowe i nieco wzrośnie obciążenie układu termoregulacji.

[ZT]14367[/ZT]

[ZT]14369[/ZT]

(RM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz