Zamknij

Jagoda Łaganowska i jej konkurent z Torunia gościli u marszałka województwa [ZDJĘCIA]

07:54, 03.06.2021 | mp
Skomentuj
REKLAMA

Przegrzebki z sałatką z awokado i ogórka, puree marchewkowe z imbirem, stek wołowy ze szparagami oraz beza – to dania, którymi uraczyła jurorów podczas finału kulinarnego programu telewizyjnego MasterChef Junior pochodząca z Sosnówca (powiat inowrocławski) zwyciężczyni Jagoda Łaganowska. O miano najlepszego młodego kucharza rywalizowała z Kazimierzem Józefowiczem ze Starego Torunia. Podczas Dnia Dziecka oboje zostaną uhonorowani przez marszałka Piotra Całbeckiego tytułem Dziecięcej Twarzy Regionu.

W programie MasterChef Junior biorą udział dzieci od 8 do 13. roku życia. Podczas zmagań ich kulinarne wyczucie smaku, umiejętności i kreatywność oceniają wybitni kucharze i restauratorzy Anna Starmach, Michel Moran i Mateusz Gessler.

W szóstej edycji najlepsza okazała się jedenastolatka z Sosnówca. Jagoda Łaganowska jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie (w powiecie inowrocławskim). Jej pasją poza gotowaniem są także sport i podróże.

Marzy, aby w przyszłości otworzyć własną kawiarnię. W czołowej trójce znalazł się także Kazimierz Józefowicz, dziewięciolatek ze Starego Torunia. Uczeń toruńskiego Zespołu Szkół Muzycznych gra na skrzypcach i chętnie majsterkuje, a jego marzeniem jest prowadzenie włoskiej restauracji.

[ZT]1548[/ZT]

(mp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%