Zamknij

Mroźny tydzień w Janikowie. Sprawdź prognozę pogody!

10:20, 21.01.2019 | Rafał Maszewski, synoptyk
Skomentuj
REKLAMA

W tym tygodniu w pogodzie w Janikowie będziemy mieć do czynienia z łagodną i na ogół suchą zimą. 

Podczas rozpoczynającego się tygodnia do Janikowa napływać będzie zimna masa powietrza, stąd zarówno w nocy jak i w dzień utrzyma się mróz – będzie on jednak łagodny - od -3 do -1 stopnia i tylko w nocy będzie nieco silniejszy - od -8 do  -5 stopni.

Odczuwać będziemy zimno, tym bardziej, że wiatr nieco zwiększy jego odczucie (zwłaszcza w środę kiedy to będzie chwilami dość silny). Od wtorku do czwartku częściej niż w ostatnich dniach powinno zaświecić słońce i powinno być wówczas sucho. W piątek z kolei możliwy jest na ogół słaby śnieg, ale nie jest to jeszcze przesądzone. Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na lekko obniżonym poziomie.

Bliskość wyżu atmosferycznego, w miarę normalne jak na obecną porę roku warunki termiczne sprawią, że warunki biometeorologiczne będą obojętne i tylko w piątek przejściowo ulegną pogorszeniu. Niska temperatura może się przyczynić do tendencji wzrostowej ciśnienia atmosferycznego i zwiększonych dolegliwości bólowych.

Z alergenów środowiskowych zagrożeniem są tylko alergeny wewnątrzdomowe, oczywiście dla osób na nie uczulonych. Warto więc pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń w których dłużej przebywamy, po uprzednim sprawdzeniu stopnia zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz.

[POGODA]1548059686961[/POGODA]

 

(Rafał Maszewski, synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz